Kancelaria Podatkowa - Wrocław, Zielona Góra, Żary
Posiadamy certyfikat AEO, Oferujemy audyt podatkowy, odwołanie od decyzji, skarga do WSA, interpretacje podatkowe, spór z urzędem.

Karuzela podatkowa – skuteczna obrona


Według powszechnie istniejących definicji transakcje karuzelowe to transakcje towarowe, których celem jest wyłudzenia podatku VAT bądź obniżenie wartości sprzedawanego towaru poniżej wartości rynkowej.
W największym skrócie dokonuje się to poprzez bardzo duża liczbę transakcji mających na celu zagmatwanie obrazu i ukrycia faktycznego celu obrotu. Dla uwierzytelnienia transakcji część kontrahentów nie zna celu tych transakcji.
Organy podatkowe starają się wykazać, że Podatnik świadomie uczestniczył w procederze wyłudzenia podatku VAT lub zaniżeniu cenie towaru poprzez niepłacenia podatku należnego VAT.

Organy nie wykazują, że transakcje mają cechy uniemożliwiające odliczenie VAT. Organom podatkowym niekiedy wystarczy, że nie mogą znaleźć kontrahenta lub kontrahent na jednym z etapów nie wykazał zakupu WNT w informacjach podsumowujących. Wskazują również, że transakcje przebiegają szybko i w tzw. transakcjach łańcuchowych a kontrahenci nie znają np. kontrahentów od których dokonują zakupu Podatnicy.
Pomijają kwestie, że wszystkie firmy istnieją a transakcja została opłacona. Organy nie wskazują jakie korzyści podatkowe z tego tytułu Podatnicy uzyskują.

Kancelaria w tym zakresie kieruje tak postępowaniem podatkowym aby podważyć tezy przyjęte często bez dowodów lub jedynie na podstawie czystych sugestii lub domniemań. W tym celu korzystamy z orzecznictwa lub piśmiennictwa podatkowego.

Wynagrodzenie w początkowym stadium postępowania stanowi kwotę 300-400 netto zł która jest zapłatą za weryfikacje materiału dowodowego w sprawie i wskazania możliwości obrony. W następnej kolejności określona jest indywidualna cena usługi. Część wynagrodzenia jest ustalana w zależności od wyniku sprawy.

W razie pytań prosimy o kontakt tel. 505 149 003

 

 

 

Nasze biuro:
Kancelaria Podatkowa
Sławomir Chmielewski

Doradca Podatkowy

ul. Reymonta 7
68-200 Żary

biuro tel. (+48) 505 149 003

biuro we Wrocławiu
ul. Jesionowa 50/2
tel. (+48) 505 149 003

Departament cen transferowych
Wrocław, Zielona Góra, Warszawa

tel. kom. 505 149 003
e-mail: E-MAIL: Kancelaria Podatkowa - Sławomir Chmielewski | Żary